Nowości, zmiany i debiuty… serwisy edukacyjne przed gorącym okresem

autor: Roman  |  kategoria: Strony www
dodano: 15 marca 2011

Nowości, zmiany oraz debiuty  – tak właśnie wygląda rynek serwisów edukacyjnych przed ich najgorętszym okresem. Istniejące już na rynku serwisy starają się umocnić swoją pozycję albo wyprzedzić liderów. Wprowadzają zmiany w swoich serwisach, dodają nowe funkcjonalności a nawet zmieniają szatę graficzną swoich stron. Pojawiają się także nowe witryny. Większość z nich to kolejne (często kiepskie) klony istniejących już na rynku stron. Na szczęście co jakiś czas trafia się innowacyjny produkt, który chce wypełnić niszę na rynku – i takim właśnie kibicuję ;)    

Zacznijmy od debiutów – tych pozytywnych. Na początku 2011 roku rynku pojawił się serwis academio.pl. Serwis ten wpisuje się w branżę edukacyjną i w przeciwieństwie do większości serwisów tego typu nie jest skierowany głównie do przyszłych studentów. Academio.pl udostępnia swoje narzędzia kołom naukowym oraz studentom, którzy mogą się jednoczyć w grupy robocze czy po prostu grupy znajomych. Ma im to z jednej strony ułatwić współpracę (np.: nad projektem) z drugiej pozwolić w łatwy i przystępny sposób zarządzać projektami i komunikować się z całą grupą.

Poza ofertą skierowaną do obecnych studentów, serwis oferuje także funkcjonalności przeznaczone dla przyszłych żaków.  Przede wszystkim chodzi tutaj o pomoc w znalezieniu wymarzonej uczelni.  Możliwe są tradycyjne sposoby przeszukiwania bazy szkół wyższych, czyli według podziału terytorialnego oraz pod względem rodzaju czy poziomu studiów. Nowością jest wyszukiwanie uczelni i kierunku na podstawie przedmiotu jaki trzeba zdawać na maturze aby móc się kształcić danej dziedzinie.

Jeśli chodzi o zmiany w serwisach to na tym polu można wymienić serwis maturzaki. pl oraz edulandia.pl. Pierwszy z tych serwisów rozszerzył swoją funkcjonalność o możliwość „próbnego” zapisania się na wybraną uczelnię. Ma to pozwolić użytkownikowi na śledzenie zmian (w wymaganiach, dniach otwartych, promocjach, itp.) w ramach wybranej szkoły czy kierunku. Mechanizm umożliwia także poznanie innych osób, które wybierają się na ten sam kierunek.

Serwis edulandia.pl wprowadził zmiany w wyszukiwarce studiów i uczelni, jeszcze bardziej zintegrował swój serwis z innymi serwisami należącymi do grupy serwisów edukacyjnych w Agora S.A. oraz odświeżył logotyp serwisu.

Tak wyglądał początek roku w sektorze serwisów edukacyjnych. Z pewnością wiele się jeszcze zmieni w całym 2011 roku. To o czym warto będzie napisać znajdzie się na tym blogu :) .

Podziel się
Komentarze

Adam  |  dodano: 2011-06-10 22:08:10

Dzięki wielkie za kibicowanie i zauważenie naszego projektu :).

 
Skomentuj
Brak opcji komentowania

 
© 2010 www.interaktywniewedukacji.pl  |  Blog oparty o Wordpress